Ponořit se někde do vody je to nejlepší, co můžeme v horkých dnech jako jsou ty momentálně panující udělat. Ochlazovat se a osvěžovat je nám náramně zapotřebí. A když už tak činíme, chceme mít v bazénu pochopitelně čistou vodu. A mít tam právě takovou vodu je učiněná věda. To mi můžete věřit.
Aby byla taková bazénová voda čistá, musí se z ní pochopitelně odstraňovat to, co do ní napadalo. Dejme tomu listí ze stromů, které by tu hnijící nadělalo pořádnou paseku. Takže bereme obvykle nějakou tu síťku a jdeme vybrat to, co se z vody dá vylovit.
Nevadí nám ale jenom to, co ve vodě plave. Nepříjemné je i to, co už kleslo ke dnu nebo se to usadilo na stěnách bazénu. A tak se využije i bazénový vysavač, kterým se očistí právě stěny a dno, jež bychom ručně odstraňovali jen velice těžko. S tím drobnějším a ve vodě rozptýleným nám pak nejlépe pomůže filtrace, která prohání vodu nějakým tím filtračním pískem nebo podobným materiálem a vrací nám ji do bazénu daleko čistší.
A nejkomplikovaněji se nám pochopitelně bojuje s mikroskopickými škůdci, s řasami a sinicemi, které navzdory své mikroskopické velikosti také umí znepříjemňovat život. A mechanickou cestou se jich nezbavíme, protože je nezvládneme pochytat.
K boji s posledně zmíněnými škůdci používáme tudíž bazénovou chemii. Celou řadu různých přípravků, jimiž se ta malá havěť dá zničit. Ty ve vodě rozpustíme a je to.
Totiž bylo by to, kdybychom se mohli spolehnout na to, že budou ty přípravky účinkovat podle našich představ. Což by měly, ale někdy tak dokonale nefungují, a to kvůli nesprávné kyselosti vody. A tak musíme používat často i ph minus, abychom upravili kyselost bazénové vody na žádoucí úroveň. Protože i to přispívá k tomu, abychom se v bazénu cítili skvěle. Tak, jak se v něm cítit chceme. Což by se bez dokonalé čistoty vody neobešlo.